Okres wiosenno-letni

Okres wiosenno-letni to czas, gdy dzieci znaczną część czasu spędzają na świeżym powietrzu. Zabawa na świeżym powietrzu jest nie tylko atrakcyjna, ale przede wszystkim korzystnie wpływa na zdrowie.
Dzieci, które mieszkają w domu z ogrodem, a co ważniejsze, jest to ogród o charakterze rekreacyjnym, mogą korzystać z szeregu urządzeń zabawowych. Wybór konkretnych propozycji należy przede wszystkim do ich rodziców, a przyznać należy, że możliwości na tej płaszczyźnie jest sporo.
Niepodważalny jest fakt, że wybór konkretnych urządzeń zabawowych zależy przede wszystkim od wieku dzieci. Huśtawka czy kolorowa, składana zjeżdżalnia, a także mini basen kąpielowy – to popularne zabawki ogrodowe dla najmłodszych. Wybierając urządzenia warto zwrócić uwagę na ich wykonanie oraz niezbędne atesty – jest gwarancja bezpieczeństwa i dobrej zabawy. Co ważniejsze, gdy dzieci podrosną, dobrej jakości zabawki ogrodowe można przekazać młodszym użytkownikom, sprawiając tym samym radość kolejnym dzieciom.
Starsze pociechy także mogą korzystać z huśtawek, nie mniej jednak należy zadbać o to, aby urządzenia były dostosowane do wzrostu i wagi użytkowników, czyli odpowiednio duże. Popularne zabawki ogrodowe dla starszych dzieci to także ogrodowa trampolina.
Sporym zainteresowaniem wśród dzieci cieszą się także rowery. Wybór rowerów dziecięcych jest znaczny, wielu rodziców zastanawia się jednak, jak dobrać rower dla dziewczynki, by optymalnie spełniał swoją funkcję?
Rowery dla dzieci zasadniczo są nieco mniejsze niż sprzęt dla dorosłych, główną różnicą jest wielkość kół (w przypadku rowerów dziecięcych „24” lub „26”). Poszukując odpowiedzi na pytanie, jak dobrać rower dla dziewczynki, w pierwszej kolejności należy zwrócić uwagę na wzrost i wagę młodej damy, uwzględniając przy tym indywidualne oczekiwania estetyczne dziecka. W przypadku dziewczynek największym zainteresowaniem cieszą się rowery miejskie (rzadziej górskie), dopełnione dodatkowymi gadżetami, czyli funkcjonalnym koszykiem lub oryginalnym oświetleniem.