Ciekawe gry planszowa dla nieco starszych dzieci

Gry planszowe od wielu lat są zdecydowanie najpopularniejszą zabawką wśród dzieci. Pozwalają one na wspólną zabawę z przyjaciółmi lub z rodziną, a są to przecież najwspanialsze chwile w życiu każdego dziecka. Warto więc zakupić dla swojego dziecka kilka gier planszowych, w których będzie mogło wspólnie grać ze swoimi rodzicami. 

Nic tak nie uszczęśliwi każdego dziecka, jak wspólne spędzenie niedzieli przy grze planszowej i ulubionym obiedzie. Nic też nie da takiej satysfakcji dla dziecka jak ogranie swojego ukochanego i podziwianego rodzica. Ciekawych, familijnych gier planszowych na naszym rynku jest naprawdę bardzo dużo. Doskonałym przykładem jest chociażby gra planszowa pod tytułem wsiąść do pociągu. Jest to obecnie jedna z najpopularniejszych gier planszowych w Polsce, która cieszy się ogromną popularnością wśród rodzin. 

W ostatnim czasie coraz większą popularnością cieszy się gra planszowa Catan. Jest to strategiczna gra planszowa, w które gracze mają za zadanie wybudować osadę na wyspie Catan. Inwestowanie w ciekawe gry planszowe, które nie tylko bawią, ale również rozwijają dzieci jest zawsze najlepszym pomysłem. Jest to jednak bardzo interesująca i dość prosta gra, która na pewno spodoba się dla waszego dziecka i będzie chętnie grywana. Jest to produkt rekomendowany od dziesiątego roku życia i zdecydowanie nie warto kupować jej dla młodszych dzieci, gdyż nie będą oni wstanie zrozumieć specyfiki tej gry. Dziesięcioletnie dziecko wspaniale poradzi sobie ze stworzeniem ciekawej strategii na szybkie zbudowanie miasta.